Komunikacja miejska (KZK GOP itp.)

PostNapisane: Pn, 18 stycznia 2010, 16:44
O kanarach to ja bym mógł nieskończenie wiele... :P

A co do tego blogu powyżej, nieśmiało chciałbym nadmienić, że opisywana ekipa "trzech postawnych facetów" w tymże autobusie linii 811 to była "moja" ekipa i ja byłem jednym z tych kanarów (ten co wysiadł w DG z tą babką) :P
Administrator
PostNapisane: Wt, 19 stycznia 2010, 23:34
a tak zmnieniajac temat nieco... nie uwazacie ze to tramwaje powinny byc kregoslupem komunikacji a autobusy ich uzupelnieniem??

Moim zdaniem oznacza to to ze powinny byc one szybsze... zatrzymnywac sie rzadziej... a jak jest ... niech przedstawi ponizsza grafika - linia tramwajowa zazznaczona od milowic do środuli i porownawcze busy 808 i 811 po tej samej trasie...

Obrazek

wg mnie przystankow tramwajowyh powinno byc połowe mniej (np. zlikwidować wysoką, swobodną, podstacje, basen sielec...)

co o tym sadzicie?

PostNapisane: Śr, 20 stycznia 2010, 00:47
Basen Sielec bym zostawił przez wzgląd na basen właśnie i Stadion Zimowy.
Obrazek
PostNapisane: Śr, 20 stycznia 2010, 01:54
Jak dla mnie to powinno się jak najszybciej trasę do Zagórza podciągnąć. Wtedy jest szansa, że ta linia stanie się bardziej atrakcyjna - będzie jeździło więcej osób to będzie można zwiększyć trochę częstotliwość kursów tramwajów - a jak częstotliwość kursów się zwiększy to na całej trasie odbije się to pozytywnie i więcej osób wybierze tramwaj.

PostNapisane: Śr, 20 stycznia 2010, 16:41
Z pewnością wielu mieszkańców Zagórza, Klimontowa przedłużenie ucieszy bo tramwajem 15ką łatwiej się wydostać nocą z zabawy w Katowicach czy Sosnowcu niż autobusem :)

Jeśli chodzi o dziennych pasażerów to 15ka jest słabą konkurencją dla tzw. "osiemsetek". Jest po prostu wolniejsza.
Obrazek
Administrator
PostNapisane: Cz, 21 stycznia 2010, 12:48
Radosław Żurek napisał(a):Z pewnością wielu mieszkańców Zagórza, Klimontowa przedłużenie ucieszy bo tramwajem 15ką łatwiej się wydostać nocą z zabawy w Katowicach czy Sosnowcu niż autobusem :)

Jeśli chodzi o dziennych pasażerów to 15ka jest słabą konkurencją dla tzw. "osiemsetek". Jest po prostu wolniejsza.

bo jest za dużo przystanków... 800tki są szybsze bo się rzadziej za3mują...

Taki jets moje zdanie...

a obok basenu Sielca są dwa pobliskie przystanki... jeden koło wiaduktu... drugi obok parku sieleckiego
Administrator
PostNapisane: So, 4 września 2010, 00:37
NIE BĄDŹ OBOJĘTNA/Y!

Wyślij Prezydentowi Miasta petycję w sprawie zorganizowania nocnej komunikacji autobusowej pomiędzy Dąbrową, Sosnowcem a Katowicami. Zbliżają się wybory samorządowe i jeśli nie załatwimy tego teraz to przez kolejne 4 lata będzie po staremu czyli po godzinie 23 ani nie będzie się dało wjechać ani wyjechać z Dąbrowy inaczej niż własnym autem lub taksówką. TO SIE MUSI ZMIENIĆ! Wyślij petycję i roześlij ją wszystkim swoim znajomym z DG. Zajmie Ci to minutę a satysfakcję z obywatelskiego działania i co ważniejsze - normalnie funkcjonującą komunikację miejską - będziesz miał na lata To zależy tylko od nas – tysięcy dąbrowian !!!

DZIĘKI ZA POMOC

http://www.facebook.com/l/77ea0YAVp4QRk ... etycja.doc
Administrator
PostNapisane: Wt, 14 września 2010, 13:25
http://www.sosnowiec.info.pl/informacje ... ,1,4,18085

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Pawła Gocyły, zastępcy prezydenta Dąbrowy Górniczej z przedstawicielem grupy osób, które wystosowały petycję do władz miasta w sprawie nocnej komunikacji.

Zgodnie z zapewnieniami Pawła Gocyły, już od października trasa nocnych autobusów, które zatrzymywały się pod Urzędem Miejskim w Sosnowcu, w weekendy zostanie przedłużona do przystanku „Dąbrowa Górnicza Centrum”. Zaplanowano pięć takich połączeń w godzinach nocnych.

- Komunikacja nocna w proponowanym kształcie będzie funkcjonować na pewno do końca roku - powiedział w rozmowie z sosnowiec.info.pl Bartosz Matylewicz z dąbrowskiego magistratu. - W tym czasie będziemy się przyglądać jakie jest na nią zapotrzebowanie i czy nie będą potrzebne jakieś modyfikacje.

słuszna decyzja władz Dąbrowy... już nie będzie Dąbrowa czarnym punktem... :)
brawo społeczność Dąbrowy...

ciekawe którędy będzie przez S-c jezdzic - pewnie przez Zagórze (?)

PostNapisane: Wt, 14 września 2010, 20:56
Piotr Bielecki napisał(a):http://www.sosnowiec.info.pl/informacje/dabrowa-gornicza/w-dabrowie-gorniczej-rusza-nocna-komunikacja,1,4,18085

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Pawła Gocyły, zastępcy prezydenta Dąbrowy Górniczej z przedstawicielem grupy osób, które wystosowały petycję do władz miasta w sprawie nocnej komunikacji.

Zgodnie z zapewnieniami Pawła Gocyły, już od października trasa nocnych autobusów, które zatrzymywały się pod Urzędem Miejskim w Sosnowcu, w weekendy zostanie przedłużona do przystanku „Dąbrowa Górnicza Centrum”. Zaplanowano pięć takich połączeń w godzinach nocnych.

- Komunikacja nocna w proponowanym kształcie będzie funkcjonować na pewno do końca roku - powiedział w rozmowie z sosnowiec.info.pl Bartosz Matylewicz z dąbrowskiego magistratu. - W tym czasie będziemy się przyglądać jakie jest na nią zapotrzebowanie i czy nie będą potrzebne jakieś modyfikacje.

słuszna decyzja władz Dąbrowy... już nie będzie Dąbrowa czarnym punktem... :)
brawo społeczność Dąbrowy...

ciekawe którędy będzie przez S-c jezdzic - pewnie przez Zagórze (?)

ja myślę że przez Zagórze :)
Obrazek
PostNapisane: Wt, 14 września 2010, 21:29
Radosław Żurek napisał(a):Z pewnością wielu mieszkańców Zagórza, Klimontowa przedłużenie ucieszy bo tramwajem 15ką łatwiej się wydostać nocą z zabawy w Katowicach czy Sosnowcu niż autobusem :)

Tyle, że ta linia nigdy nie zostanie przedłużona, a reszta to polityka.
Mówiąc więcej projekt ten blokuje inne rozwiązania komunikacyjne niezbędne dla Zagórza.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka i inwestycje