[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Inwestycyjne Zaglebie ...

Inwestycyjne Zaglebie ...


Posty: 1379
Dołączył(a): Cz, 14 sierpnia 2008, 22:31
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze Pekin
PostNapisane: N, 17 kwietnia 2011, 00:11
Zenon Lusus napisał(a):Okazuje się, że jest to rzeczywiście obiekt handlowy, który niewątpliwie ożywi troszkę ten region, ale przy okazji zdołuje pobliski Real .. ;)

Zenon Lusus napisał(a):Coś się dzieje w Sosnowcu na ul. Baczyńskiego. Ogrodzono teren dotychczas niezabudowany między istniejącymi blokami i pewnie będzie to kolejny obiekt handlowy, ale może się mylę .. ;)


Jak dla mnie to może powstać nawet elektrownia jądrowa w Sosnowcu jeśli da mnóstwu ludzi stąd pracę
Obrazek

Posty: 1241
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: N, 17 kwietnia 2011, 19:06
Poręba staje się centrum obróbki laserowej w Polsce ... ;)

Wytwarzający m.in. kotły i inne urządzenia energetyczne zakład w Porębie k. Zawiercia (Śląskie) stał się jednym z największych w Europie skupisk laserów przemysłowych. Dzięki nowoczesnej technologii produkcja jest szybsza i tańsza, a jakość wyrobów lepsza.
Oficjalnie Centrum Innowacyjnych Technologii Laserowych giełdowej spółki Energoinstal ruszy w czerwcu tego roku. Prawie połowę wartej 32 mln zł inwestycji pokryją środki unijne z programu operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka".

"Łączna moc zgromadzonych tu laserów to 32 kilowaty. To jedyne tego typu centrum w Europie, a zarazem drugie wyposażone w taką moc europejskie skupisko laserów - zaraz po jednym z niemieckich ośrodków wojskowych" - podkreślił prezes spółki Stanisław Więcek.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia, którego istotą jest wykorzystanie nowoczesnych technik spawania laserowego do produkcji części ciśnieniowych kotła, przekonują, że zastosowane w Porębie technologie plasują tutejszy zakład wśród innowacji na światową skalę. Jak mówią, takie inwestycje nie tylko poprawiają konkurencyjność firmy, ale - odpowiednio promowane - mogą także poprawiać wizerunek regionu i całej Polski.

"W Polsce często boimy się publicznie, głośno mówić o tym, co udało się konkretnym firmom, by nie być posądzonym o ich reklamę. Szkoda, bo wśród wielu prywatnych przedsięwzięć są prawdziwe perełki, pokazujące, że stać nas na prawdziwy high-tech w wielu dziedzinach" - ocenia szef Rady Gospodarczej przy prezydencie Katowic, profesor ekonomii śląskich uczelni, Andrzej Barczak.

Jego zdaniem, tego typu inwestycje dają potężne efekty nie tylko dla inwestorów, ale także dla całego regionu. "Dzięki temu możemy być postrzegani jako miejsce, gdzie mogą rozwijać się nowoczesne technologie; gdzie jest potrzeby do tego kapitał i zaplecze naukowe w postaci wyższych uczelni. Przy okazji pokazujemy, że potrafimy dobrze wydać unijne środki" - dodał Barczak, zachęcając do wspierania i promowania takich inicjatyw.

W powszechnej opinii lasery najczęściej kojarzą się z barwnymi pokazami rozrywkowymi, sprzętem rtv czy nowoczesnymi urządzeniami medycznymi. Zdecydowanie mniej osób wie, że coraz powszechniej stosowane są również do cięcia, spawania i innych czynności przemysłowych. Prezes katowickiego Energoinstalu mówi, że jego firma zdecydowała się na kosztowne lasery przede wszystkim po to, by podnieść jakość produktów.

"Już od roku stosujemy lasery do produkcji rur ożebrowanych. Teraz zastosowaliśmy tę technologię również przy wytwarzaniu ścian membranowych do kotłów energetycznych, czego nie robił dotąd nikt na świecie. Zdecydowaliśmy się na to przede wszystkim po to, by podnieść jakość" - powiedział PAP Stanisław Więcek.


Źródło: PAP
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): N, 28 września 2008, 15:47
Lokalizacja: Czeladź- Piaski
PostNapisane: So, 3 marca 2012, 13:25
W Mierzęcicach nie śpią :)
Nowa inwestycja przy lotnisku w Pyrzowicach
W pobliżu portu lotniczego w Pyrzowicach powstaje park biznesowo-przemysłowy, oferujący tereny inwestycyjne m.in. dla centrów logistycznych, produkcyjnych oraz handlu. Park powstaje dzięki współpracy gminy Mierzęcice i firmy Invest Plan Beta.

Łączna powierzchnia terenu objętego projektem o nazwie PAPlito (Pyrzowice Airport Park Logistics Industry Trade Offices) wynosi 132 ha. Przewidywana powierzchnia komercyjna to około 450 tys. m kw. - podał Łukasz Błaszak z biura PAPlito.

- Obecnie poszukujemy najemców pragnących rozwijać swój biznes na terenie PAPlito. Zagospodarowaliśmy już 16 ha. Liczymy, że do końca 2012 roku zakończymy etap sprzedaży terenu, a pierwsze firmy rozpoczną działalność już w 2013 roku - dodał Błaszak.

Organizatorzy parku przekonują, że jego lokalizacja - 2 km od lotniska, w pobliżu drogi ekspresowej S1 i powstającego odcinka autostrady A1 - to optymalne miejsce dla niemal każdego biznesu, umożliwiające
łatwe dotarcie do niemal 5 mln klientów.

Według Błaszaka, to idealny teren dla tworzenia centrów logistycznych, produkcyjnych oraz handlu hurtowego i detalicznego. Docelowo, w ciągu najbliższych dwóch lat, może tu powstać kilkanaście tysięcy miejsc pracy - przekonuje.

Program inwestycyjny przewiduje, że na 240 tys. m kw. parku powstaną obiekty logistyczne i
magazynowe, a na 80 tys. m kw. - zakłady produkcyjne. 50 tys. m kw. zostanie zagospodarowanych na potrzeby handlu hurtowego, 38 tys. m kw. - handlu detalicznego, 30 tys. m kw. na biura, a 15 tys. m kw. na obsługę parku.
Autor: JMR
Źródła: PAP

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/sl ... omosc.html
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): Pn, 6 października 2008, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Pn, 23 kwietnia 2012, 14:56
BNT Spółka z o.o. z Balic
http://www.bip.um.sosnowiec.pl/dokument ... p=5754&r=r
kupiła grunt przy Zaruskiego (KSSE)
według:
http://neurobiz.pl/lwb/business/details ... cia-317867
ich PKD to SPRZEDAŻ HURTOWA SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO I TELEKOMUNIKACYJNEGO ORAZ CZĘŚCI DO NIEGO


PS
jak z Balic to może lotnisko jednak :lol:
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): Śr, 24 września 2008, 08:00
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Wt, 15 października 2013, 14:23
Mała elektrownia wodna w Sosnowcu - uwaga, nawet ślązacy coś dołożą!
WFOŚiGW w Katowicach udzieli pożyczki na budowę małej elektrowni
Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów wybuduje małą elektrownię wodną na jazie rzeki Biała Przemsza w Sosnowcu- Maczkach. Inwestycja zostanie sfinansowania między innymi w oparciu o pożyczkę, której udzieli Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Koszt inwestycji to około 5 mln zł z czego prawie 3,9 mln zł będzie pochodziło z preferencyjnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Elektrownia wodna powstanie na istniejącym od 20 lat ubiegłego wieku jazie rzeki, gdzie do 1937 roku znajdowało się ujęcie wody, ale ze względu na zanieczyszczenie wód powierzchniowych zostało zlikwidowane.
Teraz, dzięki wybudowaniu w tym miejscu progu piętrzącego wodę do wysokości ponad 2 metrów i długości 42 metrów, udrożnione i uregulowane zostanie koryto rzeki, powstanie niewielka elektrownia wodna o mocy 79,56 kW wyposażona w jeden turbozespół wraz z przyłączeń energetycznym.

Elektrownia, której budowa ma się zakończyć w marcu 2015 roku ma produkować rocznie około 1,1 GWh energii elektrycznej.

http://www.cire.pl/item,83055,1.html?ut ... edium=link
Ostatnio edytowano Wt, 15 października 2013, 16:13 przez Marcin Lora, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): Pn, 6 października 2008, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Wt, 15 października 2013, 15:01
to już druga na Białej Przemszy w S-cu będzie :D
na Czarnej Przemszy na Radosze też coś kombinują na stopniu wodnym z lat 30-tych
Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka i inwestycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron