[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Drogowe absurdy... czyli zła sygnalizacja, dziury itd.

Drogowe absurdy... czyli zła sygnalizacja, dziury itd.

Administrator
PostNapisane: Pn, 1 marca 2010, 16:58
Już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taki temat gdzie można zgłaszac negatywne rozwiązania komunikacyjne - tj. błędną sygnalizackę, pasy, oznakowanie itd.... ale też zły stan nawierzchni

Widzę, nie jestem odosobniony w przekonaniu, że na ul. Będzińskiej lewy pas jest nieodpowiednio zorganizowany...
http://sosnowiecfakty.pl/news.php?id=7524

Obrazek

lewy moim zdaniem powinien wskazywać na jazdę na wprost lub skręt w lewo... i tak byłem świadkiem kiedy z czerwonego światła autobusy jechały lewym pasem na wprost :P

PostNapisane: Wt, 2 marca 2010, 14:05
Piotr Bielecki napisał(a):Już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taki temat gdzie można zgłaszac negatywne rozwiązania komunikacyjne

Może w Urzędzie miasta w Wydziale Dróg, a dokładniej w Wydziale Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym (WDR) na Mościckiego 14, pok. 211
Tel. 296-0-508
e-mail: drogi@um.sosnowiec.pl

Zawsze można napisać jakieś pismo :)
PostNapisane: Wt, 2 marca 2010, 23:32
W tym przypadku Łuki wie co piszę :lol:
Administrator
PostNapisane: Śr, 3 marca 2010, 18:51
Temat założyłem nie bez celu.... w końcu gdy uzbiera się troche absurdów można je zgłosić w odpowiednie miejsca...

Zawsze tego typu akcje zgłaszać hurtem... a nie każda pojedyńczo... zatem zachęcam do pisania i fotografowania takich miejsc z propozycjami rozwiązań
PostNapisane: Śr, 3 marca 2010, 19:40
ZDjęcia nie mam, ale sporym absurdem dla mnie jest linia ciągła przy wyjeżdzie z ulicy teatralnej na Piłsudskiego. Od strony stacji BP i Europy jest jeden pas z możliwością skrętu w prawo na ulicę Sienkiewicza, jest linia ciągła, która uniemożliwia wjazd prosto lub skręt na w lewo na centrum. Większość kierowców po prostu ten przepis łąmie, mimo że jest to obok komendy policji.
Administrator
PostNapisane: Śr, 2 czerwca 2010, 09:04
Podczas ostatniego posiedzenia Rady Osiedla Piastów rozgorzała dyskusja na temat budowy ronda przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Kierocińskiej i Grabowej. Ulica Kierocińskiej to praktycznie jedyny wyjazd z dużego os. Piastów. Tamtejsi kierowcy znają dobrze problem z włączeniem się do ruchu na ul. Piłsudskiego. Rondo z pewnością rozładowałoby tworzące się tam korki, które są jeszcze większe, odkąd na osiedlu powstał supermarket.

-Wielokrotnie już zabiegaliśmy o jakieś rozwiązanie komunikacyjne - mówi radny i mieszkaniec osiedla, Andrzej Madej. -Rondo lub chociażby światła z pewnością poprawiłyby bezpieczeństwo na skrzyżowaniu i udrożniły wyjazd z tak dużego osiedla. -W godzinach szczytu przeżywamy horror. Ulica jest zakorkowana, a włączenie się do ruchu graniczy z cudem. Codziennie klnę, pokonując krótki odcinek jezdni w kilkanaście minut! Kłopot można rozwiązać w bardzo prosty sposób i mam nadzieję, że to wreszcie nastąpi. Czas na inwestycję, o którą walczymy od dawna - argumentuje pan Jacek Nowak, mieszkaniec osiedla Piastów.

-Przed przedmiotowym skrzyżowaniem kilka lat temu ustawiono fotoradar, który powoduje, że kierowcy zwalniają. Jest tam też ograniczenie prędkości do 40 km. Już sam fotoradar spowodował, że policja nie odnotowała tam od momentu jego postawienia zdarzeń drogowych. Wcześniej było ich kilkanaście w miesiącu, co kwalifikowało to skrzyżowanie jako jedno z najbardziej niebezpiecznych na terenie miasta - informuje Hanna Michta, rzeczniczka sosnowieckiej policji. -Inną kwestią są utrudnienia dla osób korzystających z tego skrzyżowania. Co środę w UM w Sosnowcu odbywa się posiedzenie kolegium, w którym uczestniczy z ramienia policji funkcjonariusz ruchu drogowego, specjalista z zakresu inżynierii drogowej, który przekazuje wszelkie sugestie mieszkańców napływające do policji lub wynikające z analizy zdarzeń drogowych na terenie miasta - mówi Michta.

Argumenty za budową ronda mieszkańcy przedstawili m.in. podczas ostatniego posiedzenia Rady Osiedla Piastów. Wtedy też emocje sięgnęły zenitu. -Wiceprezydent Zych nam obiecywał, prezydent Górski nam obiecywał, a teraz pan nam obiecuje. Już panu nie wierzę - mówił do wiceprezydenta Sosnowca, Ryszarda Łukawskiego znany artysta fotografik, Jerzy Łakomski.

Wiceprezydent zapewnił zebranych, że problem zostanie rozpatrzony w ciągu miesiąca. Co prawda trzy lata temu wykonano już projekt przebudowy skrzyżowania, ale w ubiegłym roku zaszły zmiany w prawie. -Zwróciliśmy się więc do projektanta z prośbą o naniesienie stosownych poprawek. Okazało się, że byłoby to droższe niż wykonanie nowego projektu - wyjaśnia Łukawski.

http://www.esosnowiec.pl/index.php?dane ... 4047&num=1

O rondzie w tym miejscu mówi się już od dawna...
wg mnie sygnalizacja nie wchodzi w gre o sparaliżowałaby ruch na całej ulicy... rondo jest rozwiązaniem bezpiecznym i optymalnym

Co to jest Rada Osiedla Piastów? Pierwsze słysze jako mieszkaniec, że coś takiego istnieje :o

Powrót do Gospodarka i inwestycje