Trojkat Trzech Cesarzy

PostNapisane: Wt, 2 czerwca 2009, 10:22
w zasadzie widać, że rzeki nie były wcale wiele szersze niż obecnie - to a propos rozmowy, która dotyczyła możliwości pływania obecnie barek itp - tylko zapewne trzeba by było pogłębić i dostosować - ale szerokość raczej podobna tak "na oko"

PostNapisane: Cz, 4 czerwca 2009, 11:36
Krzysiek Bębenek napisał(a):I jeszcze jedna fotka współczesna - ślady jakiegoś mostu (?) mniej więcej w miejscu tego z archiwalnych zdjęć.

a nie są to filary na których przerzucano przez rzekę rury?
Obrazek
PostNapisane: Cz, 4 czerwca 2009, 13:51
tak niby wyglądają
ale jak to są bardziej współczesne filary to rura chyba dla działkowców :D

a umiejscowione jak ten most na tych starych zdjęciach

Zawsze mi się wydawało że most był umiejscowiony w miejscu obecnego na drodze Niwka-Jęzor, a ten ze zdjęć wygląda jak 'obwodnica' Niwki (i Modrzejowa?).
Czyżby prekursor hitlerowskiego korytarza do Prus? :D
Mysłowice-Jęzor z pominięciem Zagłębia?
PostNapisane: Cz, 4 czerwca 2009, 16:21
też mam parę fotek tych filarów, wydaje mi się ze to współczesne resztki po jakichś rurach ktróre biegły nad B.Przemszą

PostNapisane: Wt, 30 czerwca 2009, 06:38
"LOKALNY PROGRAM REWITALIZACJI MIASTA SOSNOWCA" z 2009 roku, dostepny na stronie http://www.sosnowiec.pl zawiera atrakcyjna propozycje zagospodarowania Trojkata Trzech Cesarzy i ciekawe czy oraz kiedy zostanie ona zrealizowana. Calkowity koszt prac przekracza 1 mln PLN wiec moze cos z tego bedzie .... ;)
Załączniki
TTC jpg.jpg
Rewitalizacja TTC
PostNapisane: N, 17 stycznia 2010, 01:38
Trójkąt Trzech Cesarzy w Sejmie!

Jak informuje serwis sosnowiec.infp.pl, podczas w dniach 3 - 5 marca br., podczas 62. posiedzenia Sejmu RP VI kadencji, parlamentarzystom zaprezentowana zostanie ekspozycja pt. „Trójkąt Trzech Cesarzy na dawnej widokówce”, przygotowana przez Muzeum w Sosnowcu. Pomysłodawcą zorganizowania wystawy w Sejmie RP jest sosnowiecki poseł Jarosław Pięta.

Wystawa, która udostępniana jest już od ponad roku w kraju i zagranicą, składa się z ponad 70 reprodukcji widokówek, ukazujących historyczne miejsce połączenia granic trzech państw: Austro-Węgier, Niemiec i Rosji. Ekspozycja została podzielona na 12 grup tematycznych, m in. wizerunki panujących - Franciszka Józefa I, Wilhelma II i Mikołaja II, godła i flagi państwowe, panorama, przemytnicy i celnicy i inne.

- Wystawa w Warszawie jest niewątpliwie poważnym wyróżnieniem dla sosnowieckiego Muzeum, które w ubiegłym roku właśnie za promocję „Trójkąta” otrzymało Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne 2008 roku w kategorii program edukacyjny – mówi Michał Węcel – komisarz wystawy.

Prosto z Sejmu wystawa trafi do stołecznego Muzeum Niepodległości, gdzie prezentowana będzie na przełomie marca i kwietnia br.

źródło: www.sosnwowiec.info.pl

Ps. Przypomnijmy, że Poseł Jarosław Pięta firmuje swoją korespondencję sejmową herbem Zagłębia.

Mnie się ten pomysł podoba :)
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl

PostNapisane: Wt, 19 stycznia 2010, 13:19
Nie wiem czy to prawda ale spotkałem się z informacją, że płyty przy wyjściu z Grobów Królewskich na Wawelu pochodzą z pomnika Bismarcka, który stał w "Trójkącie Trzech Cesarzy" . Wyryto na nich według projektu przedwojennego architekta i konserwatora Szyszko-Bohusza herby ziem polskich.

PostNapisane: Cz, 21 stycznia 2010, 01:56
Szczegółowy plan otoczenia TTC :)
TTC na pocztówce - zachęcam i zapraszam do wspólnego tworzenia wirtualnego katalogu pocztówek TTC i całego regionu :)
viewtopic.php?f=87&t=1194&p=18461#p18461
Załączniki
001a.jpg
Poprzednia strona

Powrót do Historia