Inauguracja Roku Kazimierzowskiego

PostNapisane: N, 3 stycznia 2010, 21:45
Starosta Będziński Adam Lazar oraz Stowarzyszenie “Ratujmy Kościół na Górce” zapraszają na uroczystą INAUGURACJĘ ROKU KAZIMIERZOWSKIEGO w Będzinie, która odbędzie się 4 stycznia 2010r. o godz. 16.00 w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Sączewskiego 6.

Imprezę rozpocznie okolicznościowy wykład oraz wernisaż wystawy plansz Stowarzyszenia, poświęcony ratowaniu kościoła św. Trójcy w Będzinie.

Uroczystość uświetni KONCERT z cyklu „Muzyka w Starostwie”
w wykonaniu: Ewa Lewandowska - sopran, ks. Paweł Sobierajski – tenor, pianista Piotr Sałajczyk.

Ktoś się wybiera?
Ostatnio edytowano Śr, 6 stycznia 2010, 10:52 przez Michał Kusiak, łącznie edytowano 1 raz
PostNapisane: N, 3 stycznia 2010, 22:12
no właśnie miałem wkleić info, ale mnie ubiegłeś

niestety będę w pracy chętnie bym się wybrał

przy okazji - pomysł ciekawy - mam jednak nadzieję (chyba złudną ;) że postać Kazimierza nie zostanie przedstawiona jednostronnie
bo np w życiu osobistym postać momentami dość kontrowersyjna
PostNapisane: N, 3 stycznia 2010, 22:47
Jak coś mogę nagrać na dyktafon to co tam będą mówić :)
PostNapisane: N, 3 stycznia 2010, 23:20
jeśli byłoby coś ciekawego to dlaczego nie
mnie przede wszystkim ciekawi jakie są konkretne plany na wydarzenia związane z obchodami
PostNapisane: Śr, 6 stycznia 2010, 10:53
Galeria z uroczystości http://www.wiadomosci24.pl/artykul/inau ... 21584.html

PostNapisane: Śr, 6 stycznia 2010, 14:06
Michał super relacja super zdjęcia
PostNapisane: Pt, 8 stycznia 2010, 10:36
:idea: Ja bym inaczej podszedł do obchodów roku Kazimierzowskiego w Będzinie. Nie chcę tu przypominać swojego pomysłu na bydgoski pomnik ostatniego piasta na tronie Polski. Nie o to mi w tej chwili chodzi. Kazimierz Wielki przysłużył się Będzinowi. Dzięki niemu zbudowano murowany zamek, otoczono miasto murami i lokowano je na prawie magdeburskim. Dlatego proponuję na łamach niniejszego forum żeby w tym roku spróbować uhonorować nieżyjących już mieszkańców Będzina którzy przysłużyli się dla miasta w różnych dziedzinach życia. Kultury, sztuki, medycyny, historii itp. Bo przecież będzinianin będzie się bardziej identyfikował z autochtonem niż z człowiekiem, który kilkaset lat temu siedział w Krakowie z koroną na głowie i zlecał swoim urzędnikom konkretne zadania związane z całym państwem.
Cieszę się jednocześnie, że podejmowane są intensywne starania na rzecz kościoła św. Trójcy. To świadczy o przedsiębiorczości proboszcza tejże jakże okazałej świątyni. Ale nie zapominajmy o innych miejscach w Będzinie, które potrzebują opieki.

PostNapisane: Pt, 8 stycznia 2010, 12:29
Jak widzisz powoli i sukcesywnie zamieszczamy biogramy osób związanych z Zagłębiem. Można także (i będzie to stosunkowo prosto zrobić) i przypomnieć na tej stronie postacie związane z Będzinem. Wystarczy tylko, a może jednak aż przygotować takie krótkie opracowania dotyczące tych osób. Jakieś zdjęcie do tego. Zapraszamy Cię zatem do współpracy w tym zakresie. :) Do Twoich kompetencji nie ma tu żadnych wątpliwości ;)
PostNapisane: Pt, 8 stycznia 2010, 12:35
Robicie dobrą robotę i za to wam dziękuję ;) Jeśli uda mi się zabrać rzetelne i wiarygodne informacje na temat mieszkańca Będzina, który zasłużył się dla miasta to na pewno wam je prześlę. Chwilowo jestem jednak zawalony robotą. Ale w takich kwestiach nie ma przecież pośpiechu ;)
PostNapisane: N, 17 stycznia 2010, 16:29
strona/blog o roku kazimierzowskim w Będzinie i Stowarzyszeniu Ratujmy Kościół na Górce:
http://1308-2008.blogspot.com/

Powrót do Historia