Zagłębiowskie Koło Genealogiczne - Informacje Zarządu

Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 6 lutego 2012, 09:16
PostNapisane: Wt, 7 lutego 2012, 21:48
Nazywam się Andrzej Lazar i jestem prezesem ZKG w Sosnowcu, które jest filią Ślaskiego Towarzystwa Genealogicznego z siedzibą we Wrocławiu.
Spotykamy się w Wyższej Szkole "Humanitas" w Sosnowcu, w każdy pierwszy czwartek miesiąca (sala 203 na II pietrze) o godzinie 17-tej.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych - wstęp wolny.


W każdy drugi czwartek jeździmy na zebrania do Wrocławia. Kontakt z nami poprzez fax-telefon 32/3633780 lub 601-425754. Zapraszam na strony: http://zkg.lazar.of.pl/ , http://www.lazar.of.pl Facebook -Zagłębiowskie Koło Genealogiczne
Ostatnio edytowano Cz, 7 listopada 2013, 21:12 przez Andrzej Lazar, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Pn, 11 lutego 2013, 01:04
Zagłębiowskie Koło Genealogiczne w Sosnowcu obchodzi 5 - lecie

Zebranie założycielskie Zagłębiowskiego Koła Genealogicznego w Sosnowcu odbyło się 7 lutego 2008r. r. w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu „HUMANITAS” W Sosnowcu. Doszło wtedy do zawiązania grupy „Genealodzy Zagłębia”, która to administracyjnie podlegała Śląskiemu Towarzystwu Genealogicznemu z siedzibą we Wrocławiu. Na zebranie inauguracyjne przybyło 15 osób. Prezesem koła został Andrzej Lazar inicjator powstania genealogii w Zagłębiu i na Górnym Śląsku. Pierwsze próby podjął 15 kwietnia 2007r., ale z powodu niskiej frekwencji nie doszło wtedy do zawiązania koła. Ojcem chrzestnym i opiekunem grupy został Dr Michał Kaczmarczyk rzecznik prasowy „HUMANITAS”. Zajęcia do dnia dzisiejszego odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Sali 203 na II piętrze o godzinie 17-tej.

http://sosnowiecfakty.pl/news.php?readmore=14202
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 6 lutego 2012, 09:16
PostNapisane: Wt, 4 marca 2014, 17:00
Uwaga w czwartek obchodzimy swoje święto. 6 rocznice powstania Zagłębiowskiego Koła Genealogicznego w Humanitas.
Zapraszam serdecznie na obchody jubileuszowe do WSHumanitas Sosnowiec Kilińskiego 43 sala 5 na parterze na godzinę 17-tą.
Spotykają się Genealodzy z całej Polski i miłośnicy genealogii. Będzie poczęstunek przygotowany przez WSHumanitas , a Pan Prorektor Dr Michał Kaczmarczyk obiecał nam ciekawą niespodziankę. Ja z kolei przybliżę działalność naszych najaktywniejszych genealogów i ich osiągnięcia. Zapraszam także rodziny naszej społeczności i liczę na ich przybycie w jak największym gronie.
Andrzej Lazar Prezes Zagłębiowskiego Koła Genealogicznego , które jest filią Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego z siedzibą we Wrocławiu.
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 6 lutego 2012, 09:16
PostNapisane: Pt, 7 marca 2014, 23:27
Dnia 6 marca br. w WS Humanitas w Sosnowcu odbyła się VI rocznica powstania Zagłębiowskiego Koła Genealogicznego. Było nas ponad 45 osób. Pan Dr Michał Kaczmarczyk zrobił nam wielką niespodziankę jako nasz "Ojciec Chrzestny” i złożył nam osobiście gratulacje z powodu naszego święta. Jako Prorektor ds. nauki, dydaktyki i współpracy z otoczeniem społecznym do poczęstunku dołożył dwa torty. Na zebranie jubileuszowe przybyli Prezes Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego z siedziba we Wrocławiu- Grzegorz Mendyka wraz z kolegami, był przedstawiciel Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego z siedzibą w Krakowie - Andrzej Wcisło, oraz paru przedstawicieli nowo powstałego Górnośląskiego Towarzystwa Genealogicznego z siedzibą w Piekarach Śląskich. Całość filmował Prezes forum dla Zagłębia Dąbrowskiego Dariusz Jurek, przybyli także Koledzy z pobliskich oddziałów PTTK, oraz miłośnicy szlaku Jakubowego. Wielką niespodziankę zrobił nam Pan Dyrektor Muzeum Miejskiego "Sztygarka" z Dąbrowy Górniczej Arkadiusz Rybak, który zaprosił nas na następne spotkanie do siebie. Jak co roku z okazji naszych urodzin wręczamy certyfikat potwierdzający szlachetne działanie na rzecz naszej „Małej Ojczyzny” – Zagłębia Dąbrowskiego. W tym roku wyróżnienie to dostał Prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie odział w Będzinie Dr Jacek Malikowski. Miłą niespodziankę zrobił nam nasz Kolega Andrzej Mieńko, który wymyślił i wykonał podziękowania dla Dr Michała Kaczmarczyka w postaci laurki oraz nagrał płytę DVD zdygitalizowanymi przez siebie Kronik Katowickich. Prezes Andrzej Lazar osobiście rozdawał znaczki metalowe do przypięcia w klapę z logo Zagłębiowskiego Koła Genealogicznego w Humanitas.

Powrót do Zagłębiowskie Koło Genaologiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron