Jan Paweł II - w 20.rocznicę wizyty (wystawa)

PostNapisane: Cz, 5 września 2019, 14:56
W roku 2019 obchodzimy 20. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu i Gliwicach. Jest to doskonała okazja aby przypomnieć zarówno postać Wielkiego Polaka, jego działalność jako papieża i opowiedzieć o ciągle jeszcze młodym kościele i diecezji sosnowieckiej.
Ponieważ pielgrzymka przed dwiema dekadami miała nie tylko zagłębiowską odsłonę, papież odwiedził także diecezję gliwicką, prezentujemy na wystawie zarówno sosnowiecki jak i gliwicki aspekt wizyty duszpasterskiej Jana Pawła II w regionie.
Fotografie, dary dla diecezji, osobiste pamiątki Ojca Świętego zgromadzone na ekspozycji oraz filmy dokumentalne pozyskane z TVP Katowice pozwolą odwiedzającym poznać lub przypomnieć sobie tamte wydarzenia. Być może niektórzy odnajdą siebie bądź swoich bliskich na zdjęciach i przypomną sobie wzruszające chwile sprzed 20 lat. Niezwykle istotnym elementem wystawy jest premierowy film, w którym zarówno przedstawiciele ówczesnych władz lokalnych i duchowieństwa oraz zwykli mieszkańcy opowiadają jak pamiętają tamte dni.
Wystawa jest udostępniona zwiedzającym od 5 września do 31 października 2019 roku.
Załączniki
plakat papież FDZD 1.jpg

Powrót do Muzeum w Sosnowcu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron