Wystawy prezentowane w czerwcu w Muzeum Saturn w Czeladzi


Posty: 44
Dołączył(a): Wt, 17 grudnia 2013, 13:08
PostNapisane: Wt, 3 czerwca 2014, 12:24
Salvador Dali w Muzeum Saturn
Muzeum Saturn serdecznie zaprasza do zwiedzania niecodziennej ekspozycji, która zagościła w murach Pałacu pod Filarami, zatytułowanej: „Boska komedia Dantego w ilustracjach Salvadora Dali”.
Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu barwnych akwarel i rysunków obrazujących sceny ze słynnej „Komedii” w interpretacji jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku, ekscentryka, czołowego surrealisty – Salvadora Dali! Dzieła ilustrują bohaterów oraz poszczególne sekwencje z podróży poety po Raju, Czyśćcu i Piekle, zawarte w średniowiecznym poemacie Dantego Alighieri. Jako arcydzieło literatury włoskiej „Boska komedia” należy do sztandarowych utworów klasyki światowej, który wywarł znaczący wpływ na kształtowanie kultury europejskiej.

Ze względu na łatwość w odbiorze prezentowanych dzieł, ale także na ich szeroki kontekst obejmujący różne dziedziny twórczości człowieka, wystawa może być niecodzienną formą lekcji literatury, sztuki i historii dla każdego z nas.

Ekspozycję można będzie zwiedzać od 17 maja do 30 czerwca 2014 roku.Z okazji święta najmłodszych – zapraszamy na wystawę!

Muzeum Saturn w Czeladzi zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami do zwiedzania wystawy czasowej pt. „Legendy polskie”, przygotowanej przy współpracy z Muzeum Lalek w Pilźnie z myślą o najmłodszych.
Proponowana przez nas ekspozycja to podróż po dawnych polskich dziejach, dzięki której dzieci będą miały okazję poznać losy bohaterów najpiękniejszych polskich legend, a także odwiedzić niezwykłe, na wpół bajeczne miejsca, doskonale się przy tym bawiąc. Zwiedzanie wystawy, prezentowanej w formie barwnych teatrzyków marionetkowych, okaże się niewątpliwie wielką przygodą dla naszych małych czeladzian.
Ekspozycję można będzie zwiedzać od 1 do 30 czerwca 2014 roku w siedzibie Muzeum przy ul. Dehnelów 10.
Serdecznie zapraszamy!

Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 22 marca 2018, 07:59
PostNapisane: Cz, 22 marca 2018, 08:01
W jakich dniach odbywają się te wystawy w Czeladzi
http://www.elite-companion.net

Powrót do Muzeum "Saturn" w Czeladzi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron