Trzeci kobiecy seans w MBP


Posty: 817
Dołączył(a): Cz, 15 grudnia 2011, 12:39
PostNapisane: Pn, 17 marca 2014, 09:14
Kino w Bibliotece zaprasza na marcowe środy z filmami stworzonymi z myślą o kobietach oraz mówiącymi o tematach bliskich wrażliwości przedstawicielek tej piękniejszej płci. W programie wzruszające melodramaty, thrillery, obyczajowe komedie i poruszające biografie. Jednocześnie zapewniamy, że nasz kobiecy repertuar sprawi także mnóstwo przyjemności panom. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Seanse odbywać się będą tradycyjnie w wygodnej Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 w środy (5,12,19,26 marca) o godz. 18.00.

Szczegółowy repertuar na plakatach w Bibliotece Głównej MBP. Pytania o kolejne tytuły filmów prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl
W środę 19 marca o godz. 18.00 zapraszamy na film biograficzny w reżyserii Julie Taymor, opowiadający o życiu meksykańskiej malarki. Scenariusz powstał na podstawie książki Haydena Herrery.
Życie artystki naznaczone było fizycznym cierpieniem – jako dziecko ciężko zachorowała na polio, przez co jej prawa noga stała się krótsza niż lewa. Jako nastolatka uległa wypadkowi drogowemu, który zmiażdżył jej miednicę i kręgosłup. Podczas rekonwalescencji odkryła w sobie talent malarski. Zadeklarowana komunistka, dostała się pod opiekę Diego Rivery, najsłynniejszego meksykańskiego malarza i wkrótce została jego żoną. Ułomności fizyczne, ciągłe poronienia i patologiczna niewierność męża, unieszczęśliwiały artystkę i stały się tematem jej najlepszych obrazów.

Powrót do Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron