Finisaż wystawy karnawałowej


Posty: 824
Dołączył(a): Cz, 15 grudnia 2011, 12:39
PostNapisane: Pn, 24 lutego 2014, 09:43
Dnia 28 lutego 2014 o godz. 12.00 w Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 odbędzie się finisaż wystawy „Kostiumy, maski, bale, czyli rzecz o karnawale". W programie pokaz mody karnawałowej przygotowany przez Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu. Wstęp wolny - zapraszamy!

Karnawał to czas świętowania, zabawy i wielkiego ucztowania. Kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami. Choć polskie Zapusty nie zyskały popularności takiej jak choćby widowiskowe karnawały w Rio de Janeiro, w Wenecji czy na Wyspach Kanaryjskich, to mamy przecież wiele ciekawych, wartych przypomnienia tradycji. Reduty, kuligi, tłusty czwartek, korowody przebierańców, bachuski, podkoziołki i wiele innych karnawałowych obrzędów, przypomniała wystawa „Kostiumy, maski, bale, czyli rzecz o karnawale", którą można było zobaczyć w Bibliotece Głównej w dniach od 21 stycznia do 1 marca 2014. Wystawa przypomina także wytworne bale i modę karnawałową minionych epok, a wielbiciele polskiej kuchni znaleźli podczas niej przepisy na staropolskie karnawałowe smakowitości. Nie zabrakło także brazylijskiej samby, weneckich masek, wiedeńskich bali i nicejskiej parady kwiatów.

Naszą wystawę uświetniły oryginalne kreacje karnawałowe z kolekcji Jerzego Antkowiaka z lat 80. XX w., a także suknie balowe wykonane przez uczniów Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu.

Powrót do Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron