Wrześniowe Kino w Bibliotece / Literatura w Kinie


Posty: 824
Dołączył(a): Cz, 15 grudnia 2011, 12:39
PostNapisane: Pn, 9 września 2013, 07:58
W środowe wieczory września Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza serdecznie do Kina w Bibliotece na kolejne projekcje wartych uwagi filmowych adaptacji literatury. Wzruszające melodramaty, trzymające w napięciu thrillery, dzieła nagrodzone Oscarami i wiele, wiele innych filmowych niespodzianek to idealna propozycja na przedjesienne wieczory. Wstęp wolny.

Seanse odbywać się będą tradycyjnie w wygodnej Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 w środy (4,11,18,25.IX) o godz. 18.00.

Proponowane wieczory filmowe adresowane są do wszystkich miłośników dobrej literatury i dobrego kina oraz widzów ceniących twórców, którzy mają odwagę zmierzyć się ze znanymi i lubianymi literackimi pierwowzorami. Z jakim efektem? Odpowiedzi proponujemy poszukać podczas bibliotecznych seansów.

Szczegółowy repertuar na plakatach w Bibliotece Głównej MBP. Pytania o kolejne tytuły filmów prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl

W środę 11 września o godz. 18:00 zapraszamy na amerykański film akcji w reżyserii Ridleya Scotta, na motywach powieści Philipa K. Dicka, uznawany za klasyczny przykład kina science-fiction oraz nurtu neo-noir.
Nominowany do Oscara za najlepsze efekty wizualne i scenografię; ukazuje futurystyczną wizję Los Angeles A.D. 2019, w świecie gdzie genetycznie wytworzone istoty – replikanci - są używani do niebezpiecznych zadań w pozaziemskich koloniach. W wyniku buntu androidów w jednej z kolonii, ich przebywanie na Ziemi zostaje uznane za nielegalne. Specjalne jednostki policji mają za zadanie łapać i unicestwiać nieposłuszne jednostki.

Powrót do Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron