Narodowe Czytanie 2013. Aleksander Fredro


Posty: 793
Dołączył(a): Cz, 15 grudnia 2011, 12:39
PostNapisane: Wt, 3 września 2013, 08:48
„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tegoroczna edycja poświęcona będzie twórczości Aleksandra Fredry.

W sobotę 7 września 2013 o godz. 11.00 zapraszamy do Filii nr 20 – Stary Sosnowiec przy ul. Piłsudskiego 27. W programie imprezy m.in.: wystawa poświęcona życiu i twórczości Fredry, chóralne czytanie wybranych utworów pisarza („Paweł i Gaweł”, „Cygan i Baba”, „Osioł” itp.), Literackie Koło Fortuny – konkurs wiedzy o pisarzu, odczytanie humorystycznych dialogów ze sztuk Fredry przez członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego – Krystynę Borkowską i Krzysztofa Zięcika.

Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny. Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów.

Razem sprawmy, by 7 września był spotkaniem nas wszystkich z językiem ojczystym w najwybitniejszym wydaniu oraz z polskością, której jakże zabawnym i wzruszającym wyrazem jest twórczość Aleksandra Fredry. Cytując Prezydenta Bronisława Komorowskiego: „Odkrywajmy wartość bycia razem wokół słów i rzeczy pięknych”.

Więcej o akcji na stronie: http://www.prezydent.pl/kancelaria/naro ... er-fredro/

Powrót do Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość