[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Słowa za które Radny powinien ponieść konsekwencje?

Słowa za które Radny powinien ponieść konsekwencje?

PostNapisane: Śr, 31 października 2012, 15:23
"Szykujmy się na przewrót i zamieszki, a w ich konsekwencji na zajęcie budynków rządowych. Nie ma już odwrotu" - napisał na Facebooku jeden z sosnowieckich radnych. Wybuchła afera. - Tylko żartowałem - broni się niedoszły zamachowiec .

Radny Tomasz Mędrzak (szef klubu PiS i komisji kultury w sosnowieckiej radzie miejskiej) wezwał we wtorek na swoim Facebooku, by próbę zamachu stanu podjąć 11 listopada, podczas manifestacji z okazji Święta Niepodległości w stolicy.

"Wzywam wszystkich chętnych na wyjazd, abyśmy hasło tegorocznego marszu 'Odzyskajmy Polskę' potraktowali dosłownie. Szykujmy się na przewrót i zamieszki w tym dniu, a w ich konsekwencji na zajęcie budynków rządowych. Nie ma już odwrotu" - napisał radny.

Gdy pod wpisem przybywało komentarzy, Mędrzak dołożył dodatkową instrukcję dla sympatyków przewrotu: "Oczywiście, że nie podpalajmy przypadkowych samochodów. Nie możemy być tak nieodpowiedzialni. Szkoda paliwa. Podpalajmy jedynie wozy transmisyjne reżimowych mediów. Przynajmniej do chwili, gdy nasi siepacze nie opanują gmachu telewizji".

Wiceprezydent miasta oburzony

Słowa radnego wypatrzył także Arkadiusz Chęciński, wiceprezydent Sosnowca (PO), od razu napisał o tym na swojej stronie internetowej. "Uważałem, że mówienie o tym, że działalność PiS może doprowadzić do wojny domowej, to prognozy mocno przesadzone, ale po tym, co przeczytałem na stronie fb Tomasza Mędrzaka, radnego PiS w Sosnowcu, zmieniam zdanie. Wypowiedź świadczy albo o braku wyobraźni, albo o całkowitym braku odpowiedzialności. Nie wiem, czy radny chce podpalić TVP, TVN czy Polsat. Jestem tym bardziej zszokowany, że do wojny domowej nawołuje przewodniczący komisji kultury sosnowieckiej rady. W polityce nie może być miejsca dla takich zachowań" - komentuje ze zgrozą Chęciński i dodaje, że jego szok jest podwójny, bo do dziś uważał Mędrzaka "za dobrego i racjonalnego samorządowca".

"Nie sądziłem, że ktoś może na poważnie potraktować te słowa"

Rzeczywiście, nikomu w Sosnowcu radny Mędrzak nie kojarzył się dotąd z podpalaczem. Znany jest raczej z umiarkowania i dobrych manier. Po kilku godzinach, gdy zorientował się, że w Sosnowcu wybuchła afera z jego udziałem, wykasował kontrowersyjne wpisy, ale na jego stronie ciągle uśmiecha się Donald Tusk w kasku zomowca z podpisem "Milicja też była obywatelska" i są kontestujące dowcipy, jak np. fotografia kwitnącej brzozy i lasek dynamitu z podpisem "Do roboty, premier sam się nie obali".

Kiedy pytamy go, co się stało, że postanowił przyłożyć rękę do krwawego zamachu stanu, wzdycha, że był to wyłącznie przerysowany żart w facebookowej konwencji. - Wiedzieli o tym moi znajomi, wiedzieli ci wszyscy, którzy znają mnie osobiście. Nie sądziłem, że ktoś może na poważnie potraktować słowa o szykowanym przeze mnie przewrocie - mówi Mędrzak i bije się w piersi, że podszedł do sprawy zbyt lekkomyślnie. - Moim wielkim błędem było to, że nie przewidziałem, że są osoby, które nie dostrzegą w tym żartobliwej konwencji i będą chciały wykorzystać to do ataków na moją formację - broni się i przeprasza sympatyków oraz kolegów z PiS.

Więcej... http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnow ... z2AsmXqxRX
PostNapisane: Śr, 31 października 2012, 23:42
Oraz oświadczenie radnego

"To był fatalny dzień. Słowo przepraszam odmieniłem chyba przez wszystkie przypadki. Kilkanaście razy udowadniałem, że nie jestem wielbłądem (terrorystą), chcącym obalić legalną władzę. Wpis, który był groteską, został z premedytacją i cynizmem użyty do politycznej nawalanki. Nie usprawiedliwiam swojej skrajnej nieroztropności, mimo prywatnego i żartobliwego charakteru tej rozmowy, nie powinienem stwarzać okazji do kolejnego ataku na moja formację. Rozumiem nawet to, że polityczny rywal, tym razem Arkadiusz Chęciński skorzystał z okazji, by dowalić przeciwnikowi. Takie jest wilcze prawo polityki. "W polityce nie może być miejsca dla takich zachowań" stwierdza Arkadiusz Chęciński odnosząc się z pełną powagą do wpisu, który - raz jeszcze powtórzę - nie był na serio! Mam jednak problem z jego moralnym wzmożeniem. Polega on na tym, że nie słyszałem jego głosu oburzenia, gdy były członek Platformy Obywatelskiej zamordował działacza PiS. Nie słyszałem, że nie ma miejsca dla takich zachowań, kiedy jego partyjny kolega wysyłał dziennikarzom smsy z zaproszeniem na "Kaczkę po Smoleńsku i krwawą Marry", by uczcić tragedię smoleńską. Nie słyszałem też wtedy z jego ust fraz o atmosferze wojny domowej.

Sytuacja polityczna w Polsce osiągnęła granice absurdu, w których pojedynczy wpis na facebooku urasta do rangi ogólnopolskiego problemu, natomiast rzeczywiste problemy spychane są na margines publicznej debaty.

Raz jeszcze przepraszam wszystkich, których zawiodłem.".
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
PostNapisane: Cz, 1 listopada 2012, 13:31
Jak nie oskarżą radnego M. o nawoływanie do rewolucji bolszewickiej to będzie to oznaką, że można już wszystko bezkarnie powiedzieć.
PostNapisane: Cz, 1 listopada 2012, 17:58
Krzysiek Bębenek napisał(a):Jak nie oskarżą radnego M. o nawoływanie do rewolucji bolszewickiej to będzie to oznaką, że można już wszystko bezkarnie powiedzieć.

Ale wszystko bezkarnie można mówić odkąd usta otworzyli Palikot i Niesiołowski, wiem że ich chronią immunitety a radnego Mędrzaka nie, wiem też że porównaie ich to wielka skrajność.

Dzisiaj miare wolności słowa nie wyznacza prawo ale przynależność do partii rządzącej.
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
PostNapisane: Pt, 2 listopada 2012, 08:06
Artur Żak napisał(a):Oraz oświadczenie radnego

"To był fatalny dzień. Słowo przepraszam odmieniłem chyba przez wszystkie przypadki. Kilkanaście razy udowadniałem, że nie jestem wielbłądem (terrorystą), chcącym obalić legalną władzę. Wpis, który był groteską, został z premedytacją i cynizmem użyty do politycznej nawalanki. Nie usprawiedliwiam swojej skrajnej nieroztropności, mimo prywatnego i żartobliwego charakteru tej rozmowy, nie powinienem stwarzać okazji do kolejnego ataku na moja formację. Rozumiem nawet to, że polityczny rywal, tym razem Arkadiusz Chęciński skorzystał z okazji, by dowalić przeciwnikowi. Takie jest wilcze prawo polityki. "W polityce nie może być miejsca dla takich zachowań" stwierdza Arkadiusz Chęciński odnosząc się z pełną powagą do wpisu, który - raz jeszcze powtórzę - nie był na serio! Mam jednak problem z jego moralnym wzmożeniem. Polega on na tym, że nie słyszałem jego głosu oburzenia, gdy były członek Platformy Obywatelskiej zamordował działacza PiS. Nie słyszałem, że nie ma miejsca dla takich zachowań, kiedy jego partyjny kolega wysyłał dziennikarzom smsy z zaproszeniem na "Kaczkę po Smoleńsku i krwawą Marry", by uczcić tragedię smoleńską. Nie słyszałem też wtedy z jego ust fraz o atmosferze wojny domowej.

Sytuacja polityczna w Polsce osiągnęła granice absurdu, w których pojedynczy wpis na facebooku urasta do rangi ogólnopolskiego problemu, natomiast rzeczywiste problemy spychane są na margines publicznej debaty.

Raz jeszcze przepraszam wszystkich, których zawiodłem.".

W tym oświadczeniu jest meritum, Radny powinien ponieść karę choćby dlatego, że popełnienia wielkiej głupoty bardziej skupia się znów na ataku "kolegi" z innej formacji niż na własnym nietakcie.

Powrót do Wydarzenia i fakty