[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - "moherowy" marsz w Sosnowcu

"moherowy" marsz w Sosnowcu

PostNapisane: Wt, 18 września 2012, 14:47
Struktury okręgowe Prawa i Sprawiedliwości wraz z terenowymi kołami Rodziny Radia Maryja organizują w Sosnowcu marsz w obronie Telewizji Trwam i wolności słowa.

Manifestacja odbędzie się 7 października (niedziela). Rozpocznie się o g. 15:00 od Mszy św. w intencji dzieła Redemptorystów, którą odprawi Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. Bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się marsz ulicami Sosnowca
źródło: sosnowiec.info.pl

Wybiera się ktoś, jakie macie zdanie na ten temat
PostNapisane: Wt, 18 września 2012, 15:36
Październik ze względu na pogode to nie najlepszy termin na marsze czy inne demonstracje.
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl

PostNapisane: Wt, 18 września 2012, 19:25
Z dobrze poinformowanych źródeł wiem że marsz się odbędzie. W dodatku jest coraz więcej osób chętnych do wzięcia w nim udziału, głównie wśród młodzieży. Nie rozumiem dlaczego już teraz wśród niektórych wywołuje to tyle negatywnych emocji. Już sam fakt użycia słów "moherowy" marsz świadczy o czyichś kompleksach. Może Pan Kamil Wnuk powinien zmienić forum, zamiast wzbudząc wśród Zagłębiaków niepotrzebne niesnaski i konflikty. Trolli internetowych w Sosnowcu i okolicy już wystarczy...
PostNapisane: Śr, 19 września 2012, 08:04
A może Pan Piotr Szpórnóg powinien pochodzić do życia z większym dystansem. :lol:
Chciałem tytułem tematu i samym tematem wywołać dyskusje, ale nie spodziewałem od razu ataku ataku ze strony "przyjaciół" Ojca Dyrektora. Kompleksów nie mam, bo posiadam moherową opaskę, którą kiedyś uszyła mi babcia :lol:
Jak widzisz Pan piszę pod swoim nazwiskiem, także nie wstydzę się wyrażać swojego zdania i dzielić się nim z innymi.

A wracając do tematu, jako członek organizacji pozarządowych działający kilka lat w ramach ekonomii społecznej popieram większość akcji społecznych i sympatyzuję z ich uczestnikami.
Żyjemy w demokracji, więc zarówno PiS jak i Ruch Palikota czy Kółko Szachowe mogą demonstrować i mają do tego prawo.
Natomiast jako katolikowi bardzo nie podoba mi się zaangażowanie w tym temacie Biskupa, który już kolejny raz wtrąca się do polityki, co odbieram bardzo negatywnie.

Piotr Szpórnóg napisał(a):Z dobrze poinformowanych źródeł wiem że marsz się odbędzie. W dodatku jest coraz więcej osób chętnych do wzięcia w nim udziału, głównie wśród młodzieży.

Po marszu dowiemy się jak dobrze poinformowane źródła ma Pan Piotr :shock:

Piotr Szpórnóg napisał(a):Nie rozumiem dlaczego już teraz wśród niektórych wywołuje to tyle negatywnych emocji.

Żyjemy w kraju Biedronia i Rydzyka, Grodzkiej i Macierewicza, różnorodność zawsze budzi emocje, ale nie zawsze negatywne.
PostNapisane: Śr, 19 września 2012, 10:38
Kamil Wnuk napisał(a): Żyjemy w demokracji, więc zarówno PiS jak i Ruch Palikota czy Kółko Szachowe mogą demonstrować i mają do tego prawo.

Masz racje. Warto przy tym przypomnieć że ostatnio znowelizowana ustawa o zgromadzeniach ogranicza naszą wolność.

Kamil Wnuk napisał(a): Natomiast jako katolikowi bardzo nie podoba mi się zaangażowanie w tym temacie Biskupa, który już kolejny raz wtrąca się do polityki, co odbieram bardzo negatywnie.

To jest dośc szeroki temat, ale w skrócie:

Po 1. Tutaj działa zasada wzajemnych interesów (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Kościół wtrąca się do polityki i polityka wtrąca się do kościoła.

Po 2. Pamiętajmy że Biskup to też człowiek, którego misja polega min. na szerzeniu wiary katolickiej, to chyba oczywiste że bez kontaktu z polityką takie działania sa utrudnione. Biskup przedewszystkim ma być skuteczny w swoich działaniach.

Po 3. Biskup jest pełnoprawnym obywatelem naszej społeczności więc ma prawo uczestniczyć w polityce na tyle ile pozwala mu konstytucja.
PostNapisane: Śr, 19 września 2012, 18:13
zaczynając od sprawy tematu prosze o zauwazenie iz moher jest w cudzysłowiu co oznacza przenosnie

pomimo mojego podejścia do kościoła także jestem PRZECIWNY ingerencji bs. Kaszaka w sprawe TV TRWAM i w politykę (chociaż zaczynam zauważać ze katedra zmienia front z LSD na PiS).
KREW JEST POTRZEBNA CODZIENNIE, W DUŻYCH ILOŚCIACH, PONIEWAŻ JEST BEZCENNYM LEKIEM, KTÓREGO NIE DA SIĘ WYTWORZYĆ SYNTETYCZNIE. TY TEZ MOŻESZ POMÓĆ!!! ODDAJ KREW!!!
PostNapisane: Śr, 19 września 2012, 20:00
Mateusz Muskała napisał(a):(chociaż zaczynam zauważać ze katedra zmienia front z LSD na PiS).

Wynika to z tego że SLD może przestać rządzic w Sosnowcu. SLD zrobiło swoje, SLD może odejść. Najlepszym przyładem tego jest powstanie Barki na Placu Papieskim z pieniędzy podatników w mieście rządzonym przez lewice, w mieście który ma najmniejszą liczbę wiernych w Polsce wśród miast, w mieście zwanym stolicą Czerwonego Zagłębia, w mieście Edwarda Gierka i jego syna, w mieście sławne strajkami zwanymi "rewolucją 1905" roku.

Oczywiście powstanie barki jak najbardziej popieram.

Każda organizacja która uczestniczy w życiu społecznym (a taką jest kościół katolicki) walczy o swoje interesy - to narmalne.
Różnica polega na tym, że partie polityczne liczą czas przed i po wyborach, kościół natomiast ma czas. Kościół przeżył nie jedną partię w Polsce i przeżyje te dzisiejsze. Za 20 lat PO, PiS czy SLD może juz nie być. Za to nowy sosnowiecki Biskup będzie kontynuował politykę poprzednika. Bo polityka kościoła w Polsce jest niezmienna od 1000lat, zmienia się tylko forma jej prowadzenia.
PostNapisane: Cz, 20 września 2012, 07:12
Zgadzam się Arturo, ale nie można postawić znaku równości między polityką Episkopatu, a polityka Dyrektora Rydzyka.
Same działania śp. Biskupa Śmigielskiego były zgoła odmienne niż jego następcy. Zgadzam się ze Biskup jest także obywatelem, więc ma jak najbardziej prawo głosu, jednakże jest także Biskupem, więc dla wielu przykładem jak postępować, a jawne poparcie konkretnego środowiska sprawie że może być to negatywnie odbierane w innych środowiskach.
PostNapisane: Cz, 20 września 2012, 09:18
Kamil Wnuk napisał(a):Zgadzam się Arturo, ale nie można postawić znaku równości między polityką Episkopatu, a polityka Dyrektora Rydzyka.

Oczywiście, mimo iz mają jednego szefa - Papieża, to Episkopat i Zakon Redemptorystów obowiązują inne zasady tzn. Episkopat to księża a Radio Maryja i TV Trwam to zakonnicy. Ale mimo różnic w sprawach najważniejszych zawsze będą grać do jednej bramki.

Kamil Wnuk napisał(a):Same działania śp. Biskupa Śmigielskiego były zgoła odmienne niż jego następcy.

Ja bym to nazwał mniej efektowne. Sosnowiec i cała dziecezja sosnowiecka to najtrudniejszy teren w kraju dla chierarchów kościelnych. Wcale się nie dziwię że po śmierci śp. Biskupa Śmigielskiego jako następcę został wyznaczony człowiek dużo młodszy z dużą charyzmą i bardzo inteligentny, znający choćby 6 języków obcych.
Różnice widać gołym okiem więc cel został chyba osiągnięty.

Kamil Wnuk napisał(a):a jawne poparcie konkretnego środowiska sprawie że może być to negatywnie odbierane w innych środowiskach.

Chodzi o SLD w przeciągu całej kadencji czy o tą jednorazową akcję z PiS?

PostNapisane: Cz, 20 września 2012, 16:17
W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego tak negatywnie podchodzi się do październikowego marszu? Poza tym aby rozpocząć dyskusję nad tematem wystarczyło napisać w nagłówku "Marsz w obronie TV Trwam" albo " Marsz w obronie wolnych mediów". Jeśli ktoś w najbardziej prymitywny sposób zaczyna temat od "moherów" to niech nie liczy na mój szacunek. Jest to najbardziej prostacka metoda by pozyskać dyskutantów.
Zgadzam się z A.Żakiem że diecezja sosnowiecka to najtrudniejszy teren dla Kościoła w Polsce. Biskup Kaszak cały czas uczy się Zagłębia, chociaż i tak wiele tu osiągnął. Postępująca ateizacja (niestety z komunistycznymi tradycjami), powszechna bieda i marazm w regionie nie są jego sprzymierzeńcami. Coraz częstsze ataki na naszego hierarchę duchowego wynikają bardziej z wojującej laicyzacji w regionie niż błędów jego samego.
Następna strona

Powrót do Wydarzenia i fakty