[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Wybory parlamentarne 2011- komentarze

Wybory parlamentarne 2011- komentarze

PostNapisane: N, 9 października 2011, 21:51
Platforma Obywatelska wygrała wybory z wynikiem 39,6 procent poparcia - wynika z sondażowych badań przeprowadzonych przez TNS OBOP dla TVN24 i TVP. Drugi jest PiS, na który - według sondażu - głosowało 30,1 procent wyborców. Trzecie miejsce zajął Ruch Palikota z poparciem 10,1 proc. Na dalszych miejscach znaleźli się: PSL z 8,2 proc. głosów i SLD z 7,7 proc. głosów.
Frekwencja (według wyników sondażowych) wyniosła 47,7 proc.

Progu wyborczego nie przekroczyło PJN z wynikiem 2,2, proc., Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego z 1,1 proc. i Polska Partia Pracy – Sierpień’80 z 0,6 proc. W Sejmie nie będzie także przedstawicieli Samoobrony (0 proc.) i KW Prawicy (0,2 proc.).

Mniejszość niemiecka, która dostała 0,2 proc. głosów, ma w Sejmie zagwarantowane dwa miejsca.

Takie są wstępne wyniki wyborów w Polsce. Nie znamy jeszcze wyników w Zagłębiu i nie wiemy kto się dostanie.
Jeżeli chodzi o zwycięzców jednak nie było niespodzianki, na co liczyli wyborcy PiS. Wydaję mi się że frekwencja była spora, sporo młodych się udało do urn wyborczych i zagłosowało na... Palikota. To jest największa pozytywna niespodzianka, natomiast największą negatywną jest wynik SLD. Bardzo jestem ciekaw jaki będzie podział mandatów w Zagłębiu. Przed wyborami obtawiałem 4-2-2-1 ( PO-PiS- SLD-RPP) teraz jestem ciekaw jak zaglosował lewicowy elektorat na Zagłębiu.

PostNapisane: Pn, 10 października 2011, 10:27
No Kamil , prawie trafiłeś. Nareszcie lewicowy bastion coraz bardziej się sypie, oby w samorządowych w końcu zrobić gruzowisko z dawnych lewackich przyzwyczajeń. A więc podział 5-2-1-1. Niestety Twój "podopieczny" najgorsze w tym wypadku szóste miejsce. Mnie cieszy 15% poparcie na Zagłębiu dla Palikota - chociaż w sejmie niestety może być tylko konstruktywną opozycją, jak zwykle wkurzył mnie zbyt wysoki wynik na tle kraju PSL - Waldek zawsze da radę - widać OSP i działkowcy powalczyli. No cóż koalicja rządowa bez zmian,a więc ekonomiczne czary-mary Vincenta dalej w obiegu.
W senacie bez zmian, Nasz lokalny "dobrodziej" jednak przejechał się na koledze z Jaworzna.
Frekwencja 50% - jeszcze nie nauczyliśmy się korzystać z dobrodziejstw demokracji.
Administrator
PostNapisane: Pn, 10 października 2011, 11:31
a mnie zaskoczyła mnie porażka P.Hałasika... no i poniekąd Karolczaka...
PostNapisane: Pn, 10 października 2011, 11:38
No niestety Polskę czeka trudny i ciężki okres pod rządami PO i Palikota. Aż serce boli, że w Czerwonym Zagłębiu SLD też taki słaby wynik jak w reszcie kraju. Czy Palikot taki lewicowy to kwestia względna, najlepsze jest to że sam jest przed paroma sprawami karnymi, przed którymi uchroni go immunitet, zaś z kolei immunitet chce on sam w swoim programie znieść. Sądzę że teraz to dopiero będą cyrki w tym POje*anym kraju, a ponadto teraz już tęczowym (lesby, geje Palikota).
Musimy mieć nadzieje, że dojdzie do pozytywnych ruchów i zmian kadrowych w SLD, by odmłodzić struktur partii, bo jak POje*ańcy dojdą do władzy w S-cu z "niezależnymi" to będziemy mieli przechlapane w Naszym mieście (regionie).
PostNapisane: Pn, 10 października 2011, 11:56
Według niepełnych wyników wyborów do Sejmu i Senatu reprezentantami Zagłębia w parlamencie będą: posłowie – Wojciech Saługa, Beata Małecka – Libera, Jarosław Pięta, Piotr Van der Coghen, Anna Nemś (PO), Ewa Malik, Waldemar Andzel (PiS), Witold Klepacz (SLD), Jerzy Borkowski (Ruch Palikota) oraz senatorowie – Bogusław Śmigielski i Zbigniew Meres (PO).
KREW JEST POTRZEBNA CODZIENNIE, W DUŻYCH ILOŚCIACH, PONIEWAŻ JEST BEZCENNYM LEKIEM, KTÓREGO NIE DA SIĘ WYTWORZYĆ SYNTETYCZNIE. TY TEZ MOŻESZ POMÓĆ!!! ODDAJ KREW!!!
PostNapisane: Pn, 10 października 2011, 12:41
To są ostateczne wyniki wyborów. Z tej jedenastki nie znam tylko Pani Nemś i Borkowskiego w RPP, ciężko powiedzieć co będą sobą reprezentować. Największą niespodzianką jest właśnie wynik SLD. Pierwszy raz tak dotkliwie przegrali u nas, 4 lata temu w Sosnowcu mieli najlepszy wynik w Polsce. Porażką Hałasika nie jest niespodzianką, ponieważ ludzie głosowali głównie na partie stąd nieiwele gorszy wynik na senatora p. Wójcika. Natomaist największymi przegranymi tych wyborów są Karolczak i Pisalski. Natomiast największym zwyciescą jest Pięta, który wygrał w Sosnowcu listę PO i to było kluczem do zostania Posłem.
Jeżeli chodzi o wynik największym zwyciescą jest Borkowski, jednakże tak naprawdę jest to jedynie efekt pierwszej pozycji na liście Palikota.

PostNapisane: Pn, 10 października 2011, 23:31
Szkoda gadać.
Tak wybrali ludzie.

Na 11 wybranych przynajmniej najmniej ze 4 nie jest Zagłębiakami z urodzenia.

Niech zatem Ci co ich wybrali nie płaczą potem jak to Zagłębie jest poszkodowane przez Warszawę czy Śląsk. Sami sobie zgotowali ten los.
Obrazek
PostNapisane: Wt, 11 października 2011, 10:32
Sosnowiec- 3
Dąbrowa Górnicza - 3
Jaworzno- 2
Będzin-1
Zawiercie-2
Tak to wygląda powiatami.
Administrator
PostNapisane: Śr, 12 października 2011, 11:21
Radek co najmniej 4/11 społeczeństwa zagłębiowskiego jest napływowa... więc takich też ludzi wybrała...

ale o co innego tu chodzi - gydby zapytać, co dotychczasowi posłowie/senatorowie zrobili to nikt nie byłby w stanie nic powiedzieć... a mimo to ich nadal wybierają...

a czemu tak jest? nie znając naszych przedstawicieli te wybory to niczym konkurs piękności

PostNapisane: Śr, 12 października 2011, 11:54
Piotr Bielecki napisał(a):ale o co innego tu chodzi - gydby zapytać, co dotychczasowi posłowie/senatorowie zrobili to nikt nie byłby w stanie nic powiedzieć... a mimo to ich nadal wybierają...

Ja przed wyborami pytałem na forum DG (nie ograniczając się zresztą do ostatniej kadencji) - tylko o dwóch osobach były konkretne wpisy (senatorowie Meres - wybrany na kolejną kadencję i Szaleniec - przepadł w wyborach do sejmu). Cała reszta jak widać miała gdzieś region, z którego ją wybrano.

Marcin Gola napisał(a):Aż serce boli, że w Czerwonym Zagłębiu SLD też taki słaby wynik jak w reszcie kraju.[...]
Musimy mieć nadzieje, że dojdzie do pozytywnych ruchów i zmian kadrowych w SLD, by odmłodzić struktur partii,[...]

Przypominam Ci, że SLD rządziło już dwukrotnie w Polsce - i jakoś nie zauważam wielkiej różnicy w porównaniu do innych rządów (z wyjątkiem rządu PiS z oczywistych powodów). A zmiany kadrowe to im jakoś słabo ostatnio wyszły - nie pomogło Napieralskiemu wykoszenie wszystkich oponentów...
Następna strona

Powrót do Wydarzenia i fakty