[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - B.Święczkowski: "Jestem Ślązakiem z Zagłębia"

B.Święczkowski: "Jestem Ślązakiem z Zagłębia"

Administrator
PostNapisane: Śr, 24 sierpnia 2011, 17:52
http://www.dziennikzachodni.pl/stronagl ... ,id,t.html

temu Panu już dziękujemy... dobrze, że nas nie reprezentuje w parlamencie bo by było z tego więcej szkody niż pożytku

P.S
co na to zagłębiowski PiS? ;)

PostNapisane: Śr, 24 sierpnia 2011, 19:39
Może Artur się wypowie :)
Obrazek
PostNapisane: Cz, 25 sierpnia 2011, 15:45
Radosław Żurek napisał(a):Może Artur się wypowie

Chętnie

Nie jestem rzecznikiem Radnego Święczkowskiego. Ale z tego co się orientuję to człowiek o bardzo bogatej wiedzy prawniczej oraz dużym doświadczeniu w zawodzie prokuratora.

Szkoda że nie kandyduje z Zagłębia
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl

PostNapisane: Cz, 25 sierpnia 2011, 16:41
Czy to nie on był szefem ABW jak zrobili najazd na dom Blidy?

PostNapisane: Cz, 25 sierpnia 2011, 20:36
Dominik Orzechowski napisał(a):Czy to nie on był szefem ABW jak zrobili najazd na dom Blidy?

Tak, był w tym okresie szefem ABW.

Artur Żak napisał(a): Radosław Żurek napisał(a):Może Artur się wypowie

Chętnie

Nie jestem rzecznikiem Radnego Święczkowskiego. Ale z tego co się orientuję to człowiek o bardzo bogatej wiedzy prawniczej oraz dużym doświadczeniu w zawodzie prokuratora.

Szkoda że nie kandyduje z Zagłębia

Artur czyżby miłość do partii przysłoniła miłość do regionu, do naszej małej ojczyzny?
Jeszcze dwa lata temu byś taką osobę za taką wypowiedź skrytykował.
Przynajmniej z Twoich wypowiedzi i tego jak działałeś na rzecz regionu tak właśnie wnioskuję.
No cóż, ludzie się zmieniają.
Szkoda ale to w gruncie rzeczy nic nowego.
To idzie od starszych polityków na młodszych. Mimo wszystko myślałem że pozostaniesz sobą, lokalnym patriotą, którego tak bardzo ceniłem i szanowałem. Polityka zmienia ludzi. Rzadko na lepsze.

p.s. Cieszę się że ten Pan startuje w Wałbrzychu. Skoro mówi o sobie, że jest Ślązakiem z Zagłębia to jest to moim zdaniem niespójny przekaz (wyśmiewany już przez internautów zarówno z Zagłębia i Śląska). A to przynajmniej w moich oczach danego polityka skreśla. Zresztą skoro jest Ślązakiem to dobrze że startuje na Śląsku :)
p.p.s. Tak jak pracownicy firm stanowią o ich wizerunku tak ten Pan moim zdaniem (podkreślam słowo moim, gdyż tak jego wypowiedź podziałała osobiście na mnie; ponadto wystarczy przeczytać reakcje w internecie pod wywiadem i jego wypowiedzią) swoją wypowiedzią zdobył trochę głosów dla SLD i PO, a zabrał swojemu ugrupowaniu.
Obrazek

PostNapisane: Cz, 25 sierpnia 2011, 20:58
Dla mnie to szczyt radości że nie startuje w Zagłębiu. Jest mi wstyd że ktoś taki stąpa po zagłębiowskiej ziemi.
PostNapisane: Cz, 25 sierpnia 2011, 22:09
W gruncie rzeczy trudno się odnieśc do Jego wypowiedzi, bo jest ona mało konkretna, ale to coś w rodzaju czuję się Sosnowiczaninem i Londyńczykiem. To dwa różne światy a jednak obecnie jest wiele takich przypadków.

Radosław Żurek napisał(a):Artur czyżby miłość do partii przysłoniła miłość do regionu, do naszej małej ojczyzny?

Dlatego ja nie odniosłem się do jego sympatii regionalnych i jakże małojasnej wypowiedzi, ja oceniłem Jego postać wysoko pod względem wykształcenia i doświadczenia. I tyle.

Więc niewiem skąd to wywnioskowałeś?
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl

PostNapisane: Pt, 26 sierpnia 2011, 00:23
Artur Żak napisał(a):W gruncie rzeczy trudno się odnieśc do Jego wypowiedzi, bo jest ona mało konkretna, ale to coś w rodzaju czuję się Sosnowiczaninem i Londyńczykiem. To dwa różne światy a jednak obecnie jest wiele takich przypadków.

Radosław Żurek napisał(a):Artur czyżby miłość do partii przysłoniła miłość do regionu, do naszej małej ojczyzny?

Dlatego ja nie odniosłem się do jego sympatii regionalnych i jakże małojasnej wypowiedzi, ja oceniłem Jego postać wysoko pod względem wykształcenia i doświadczenia. I tyle.

Więc niewiem skąd to wywnioskowałeś?

Z mojej dedukcji :)
Dwa lata temu Artur Żak jakiego znałem skrytykowałby jego wypowiedź jako absurdalną :)
Poza tym raczej nie wsparłby w Zagłębiu startu osoby, która uważa się za Ślązaka bo taka osoba z definicji dla Zagłębia mało zrobi i się nie przejmie regionem.
Owszem poseł powinien reprezentować cały kraj ale to tylko idea.
Każdy ciągnie w swoją stronę.
Tylko o ile Wrocław, Trójmiasto, Kraków, Warszawa czy nawet w mniejszej liczbie i jakości Śląsk mają swoje elity zabiegające o regionalne interesy, to w Zagłębiu takich polityków nie uświadczysz.
Chociaż jeden taki poseł Plura (dla niewtajemniczonych poseł z PO którego można podziwiać za to co robi dla Śląska; za samą promocję Śląska w kraju) w Zagłębiu i byłoby naprawdę lepiej.
Obrazek

PostNapisane: Pt, 26 sierpnia 2011, 00:28
Artur, nikt tu nie kwestionuje jego kompetencji zawodowych ale jego patriotyzm lokalny.

Jeśli jest dobrym prawnikiem to niech nim pozostanie a skoro chce być politykiem i skoro startował z naszego regionu to minimum przyzwoitości wymaga aby wykazywał jakąkolwiek lojalność do Zagłębia w którym zabiegał o głosy jego mieszkańców. Czy ktoś z takimi deklaracjami, z taką postawą mentalną i etyczną będzie dbał o interesy Zagłębia?

Odpowiedź jest jasna. Pozycja Zagłębia jest wprost proporcjonalna do patriotyzmu lokalnego polityków którzy ten region reprezentują. Jaka jest ta pozycja wszyscy dobrze wiemy, ale skoro takie postawy reprezentują to nie ma co się dziwić?

Prawda jest zapewne taka że gdyby to jednak stąd dalej starował to byłby wielkim Zagłębiakiem z Zagłębia podobnym do tych których nam się tu ostatnio namnożyło. ;)
Artur, znasz i lubisz historię więc wiesz zapewne co Piłsudski o politykach mówił? :D
Dla nas jako regionu tragedią jest to że cała nasza "elita" polityczna jest politycznie skorumpowana.

Tak tańczą jak im zagrają i w d... mają Zagłębie i to wszyscy, bez względu na partię. Są wierni partii a nie regionowi a jak już to regionem dla nich nie jest Zagłębie a województwo śląskie, czyli jak się to często z ich ust słyszy Śląsk. Ten tu o którym mowa jest dokładnie taki sam - skoczek, gdzie go dadzą czuje się u siebie. Gdyby okręg wyborczy był w Pekinie to pewnie byłby Chińczykiem z Zagłębia :D
PostNapisane: Pt, 26 sierpnia 2011, 06:44
Skoro "grubasek od Ziobry" startuje w Wałbrzychu, właśnie dlatego że jest kojarzony w całej Polsce jako postawny prokurator, który walczy ze złym systemem i korupcją. W Wałbrzychu, gdzie PO najwięcej nagrzeszyło ( przynajmniej z tematów które wyszły na światło dzienne) będzie miał spore szanse prowadząc ulubiony rodzaj antylkampanii.
Innym faktem jest, w dotychczasowej krótkiej historii udziału partii PiS w wyborach w naszym okręgu wyborczym kandydat startujący z Pierwszego miejsca zawsze wychodził z największą liczbą głosów. Więc wydaję mi się że większość elektoratu PiS nie zna wogóle lokalnych liderów a oddaje głos po prostu na Jarka Kaczyńskiego.
Suma sumarum dobrze że taki człowiek, który nie czuję się jednym z nas nie startuję z naszego okręgu, jednakże Artur całkiem słusznie zauważył jeszcze jedną rzecz, mianowicie Święczkowski jest przynajmniej kojarzony w Polsce i coś w swojej tematyce osiągnął, a co można powiedzieć np o prawdopodobnej liderce listy w Zagłębiu Ewie Malik. Czym ona się wykazała dla Zagłebia, czy choćby dla Polski w Warszawie. JAko reprezentant regionu jest niezauważalna, a zakładając że nawet PiS wygra wybory, W Warszawie także pozostanie anonimowa, więc po co nam taki reprezentant.

Radku, co jeszcze do Artura, moim zdaniem więcej zrobił dla Zagłębia niż wyżej wspomniani i mając tylko takich liderów polska prawica ma szanse na zmiany.
Następna strona

Powrót do Wydarzenia i fakty