[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Tour de Pologne przez ZD

Tour de Pologne przez ZD

Administrator
PostNapisane: So, 31 lipca 2010, 10:58
Tak o Tour de Pologne informuje Czeladź:

www.czeladz.pl napisał(a):3 sierpnia Tour de Pologne przejedzie przez Czeladź
3 sierpnia między 16.16 a 16.23 największy kolarski wyścig Polski Tour de Pologne przemknie ulicami naszego miasta. Peleton wjedzie od strony sosnowca ul. Nowopogońska, następnie ul. Katowicką, 1go Maja i Staszica w stronę Siemianowic Śl. O godzinie 16.00 powitamy peleton na placu Konstytucji 3 Maja.

Dużym sportowym wydarzeniem tego lata będzie możliwość zobaczenia przejazdu 3-go etapu 67 edycji Tour de Pologne, którego trasa 3 sierpnia około godz. 16.15 przebiegać będzie z Sosnowca, przez Czeladź do Katowic. Przez nasze miasto przejedzie peleton składający się z 23 najlepszych ekip kolarskich świata.

Przejazd całej kolumny związanej z Tour de Pologne potrwa około 30-40 minut. Na TdP składa się nie tylko kolarski peleton, ale także pojazdy reklamowe, techniczne i zabezpieczające przejazd.
Zapraszamy mieszkańców miasta do ustawienia się na trasie Tour de Pologne w Czeladzi, a zwłaszcza o godzinie 16.00 na placu konstytucji przy zbiegu ulic 1go Maja i Staszica.

Kilka ciekawostek dotyczących Touru w liczbach :

14 miast – starty i mety poszczególnych etapów
400 km – taśmy zabezpieczającej trasę wyścigu
420 – aut w kolumnie wyścigu
700kg – spaghetti zjedzonych przez kolarzy podczas wyścigu
14 000 – bidonów zużytych podczas wyścigu
21 000 – osób biorących udział przy zabezpieczeniu trasy całego wyścigu
30 000 m2 – mobilnego miasteczka Tour de Pologne
2 000 000 – publiczności na trasie całego wyścigu.

Zapraszamy do oglądania wyścigu Tour de Pologne na ulicach Czeladzi.

Obrazek

W związku powyższym w Czeladzi będą zamknięte drogi i zawieszona komunikacja publiczna w godzinach przejazdu:

www.czeladz.pl napisał(a):Zamknięcie dróg w dniu przejazdu Tour de Pologne przez Czeladź
W związku z przejazdem przez Czeladź 3 etapu wyścigu Tour de Pologne w dniu 3 sierpnia 2010r. wprowadzona zostanie częściowa blokada dróg w mieście. Również funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie.

Trasa TdP na terenie Czeladzi przebiegać będzie ulicami: Nowopogońską (od strony Sosnowca), Katowicką, 1go Maja oraz Staszica (od skrzyżowania z 1go Maja w stronę Siemianowic Śląskich.) Ulice te oraz wszystkie drogi doprowadzające do nich będą zablokowane.

Zamknięcie ruchu na ww. ulicach potrwa od godziny 15.15 do 17.00. Przy wszystkich ulicach dojazdowych oraz na trasie TdP ustawione będą posterunki policji oraz służb porządkowych.

Apeluje się do kierujących pojazdami o nie korzystanie z ww. dróg w danym czasie celem uniknięcia utrudnień w ruchu i zachowania bezpieczeństwa uczestników imprezy kolarskiej.

W godzinach 15.45 – 17.00 zwieszeniu ulegną także kursy komunikacji miejskiej KZK GOP, po przejechaniu wyścigu przez miasto ruch zostanie wznowiony.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Osobowość kształtuje się nie przez piękne słowa lecz pracą i własnym wysiłkiem. Albert Einstein
PostNapisane: Wt, 3 sierpnia 2010, 08:35
Wczoraj jeździli po Dąbrowie. Czekałam na autobus pół godziny na darmo, a potem i tak musiałam zasuwać do domu z buta. Fajnie, że poinformowano o objazdach, ale miło byłoby, gdyby pojawiła się informacja, że niektóre linie autobusowe zostaną zawieszone. Jeździły tylko te na Gołonóg. :roll: Naprawdę nie mam nic przeciwko imprezom sportowym, ale czy to powód, by utrudniać życie zwykłym ludziom, niezainteresowanym tymi zawodami, którzy po prostu chcą wrócić z pracy do domu?
Mam nadzieję, że dziś jakoś uda mi się wrócić z pracy.. mam takiego pecha, że akurat dziś jeżdżą po Sosnowcu i Katowicach, czyli mojej trasie powrotnej.. :(
Dziś jechałam rano przez centrum Dąbrowy.. wszędzie góry śmieci, krajobraz jak po przejściu szarańczy (częściowo przez ciągnący się remont placu przed DT) 8-) .
Tak na marginesie, ciekawe, że kolarze mogą paraliżować ruch w centrach miast (!), a gdy organizatorzy rajdów samochodowych chcą zamknąć na kilka godzin (nie cały dzień) w weekend (nie dni robocze) kilka dróg na wiosce (nie centrum miasta), to zaraz wielki problem.. bo ludzie muszą dojechać do kościoła. Nie rozumiem tego. :|
Obrazek
Administrator
PostNapisane: Wt, 3 sierpnia 2010, 08:39
Spotkałem wiele negatywnych opinii, iż wyścig jest akurat w godzinach powrotu ludzi z pracy. W dniu dzisiejszym peleton przejedzie dla przykładu przez Czeladź, gdzie cała komunikacja publiczna zostanie zawieszona. Także obok wielkich wrażeń będą i niestety niezadowoleni z utrudnionego powrotu do domu.
Osobowość kształtuje się nie przez piękne słowa lecz pracą i własnym wysiłkiem. Albert Einstein
PostNapisane: Wt, 3 sierpnia 2010, 13:45
Moja opinia jest tak negatywna, jak tylko możliwe. Za 2 godziny kończę pracę w Katowicach, które są ZAMKNIĘTE, podobnie jak Sosnowiec. Ciekawe, jak mam wrócić do domu? Na PIECHOTĘ? 17 km to pestka, rzeczywiście.
Och, co za banda kretynów to wymyśliła... dawno się tak nie wkurzyłam (mówiąc oględnie). :evil:
Obrazek
Administrator
PostNapisane: Wt, 3 sierpnia 2010, 14:08
Ja także dzisiaj zrezygnować musiałem z przejazdu przez Zagłębie w tych godzinach. Na szczęście to tylko dwa dni.

Podsumowanie TdP z Dąbrowy Górniczej:

Dąbrowa ugościła kolarską elitę
Redakcja: Przemysław Kędzior

Andre Greipel z team`u HTC- Columbia wygrał drugi, najdłuższy etap Tour de Pologne z metą w Dąbrowie. Kolarzy na ulicach miasta oklaskiwały tysiące kibiców, dla najmłodszych zorganizowano mini-wyścig.

Wczorajszy 240 kilometrowy etap z Rawy Mazowieckiej był bardzo emocjonujący i widowiskowy. Już na początku wyścigu od peletonu urwało się czterech kolarzy, m. in. Marcin Sapa z grupy Lampre i Bartłomiej Matysiak z Bank BGŻ. Ucieczka dojechała do Dąbrowy, jednak w mieście peleton coraz bardziej się rozpędzał i zmniejszał dystans do czołowej czwórki. Najpierw wchłonął Toma Stubbe i Gabriela Rasche, później liderujących Polaków.

O zwycięstwie zdecydowała sprinterska końcówka na ul. Sobieskiego. W pędzącej grupie na czoło wysunął się Niemiec Andre Greipel i pierwszy przejechał linię mety.

Przejazd przez miasto zawodowców nie był jedyną kolarską atrakcją. Wcześniej w sportowe szranki stanęli uczestnicy Nutella mini Tour de Pologne. Dzieci i młodzież mieli do pokonania fragment trasy, którą przejeżdżali kolarze TdP. Przy tłumach kibiców, z pełną oprawą młodzi pasjonaci jednośladów mogli poczuć atmosferę profesjonalnych zawodów.

Organizacja mety w Dąbrowie Górniczej to także zaangażowanie setek wolontariuszy, służb porządkowych i ekip technicznych, wiele godzin przygotowań i praca na ulicach miasta wczoraj od świtu do późnej nocy. Dzięki temu kibice na trasie czy przed telewizorami mogli oglądać widowiskowy finisz wyścigu.

http://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualno ... elite.html

I pojawiają się już filmiki:

PostNapisane: Cz, 5 sierpnia 2010, 00:09
Marta Szczęśnik napisał(a):Moja opinia jest tak negatywna, jak tylko możliwe. Za 2 godziny kończę pracę w Katowicach, które są ZAMKNIĘTE, podobnie jak Sosnowiec. Ciekawe, jak mam wrócić do domu? Na PIECHOTĘ? 17 km to pestka, rzeczywiście.

Pociągi też odwołali z powodu TdP?
Administrator
PostNapisane: Cz, 5 sierpnia 2010, 00:57
Leszek Maszczyk napisał(a):Pociągi też odwołali z powodu TdP?

Już po wyścigu. Wszyscy jakoś do domów wrócili :)

W Czeladzi nie kursowały podczas TdP ;)
PostNapisane: Wt, 17 sierpnia 2010, 11:17
zdjęcia z TdP przejeżdżającego przez Czeladź
http://picasaweb.google.com/Majkaa.M/To ... WCzeladzi#

Powrót do Wydarzenia i fakty